program koncertu
- J. S. Bach/J. Ernst – Concerto G-dur (7’)
- D. Buxtehude – Passacaglia d-moll (6’)
- Johann Ernst Bach (1722 – 1777) – Fantasia i Fuga F-dur (7’)
- Improwizacje (10’-15’)
- M. Durufle – Prelude et Fugue sur le nom d’Alain (13’)
Michał Botor
Pianista, organista. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 6 lat. Pobierał je prywatnie u Pani Krystyny Musiał. Jest absolwentem Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu Pani dr hab. Anny Góreckiej. Dodatkowo pobierał tam naukę gry na organach w klasie dr hab. Witolda Zabornego. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów dr hab. Witolda Zabornego oraz prof. dr hab. Juliana Gembalskiego a także w klasie fortepianu prof. dr hab. Anny Góreckiej. Na przestrzeni ostatnich lat koncertował w kraju i za granicą, jako organista, pianista a także w roli kameralisty oraz improwizatora. Wielokrotnie nagradzany na licznych konkursach interpretacji, kompozycji oraz improwizacji. Obecnie prowadzi także działalność pedagogiczną.
Otrzymał liczne nagrody w konkursach:
W 2009 roku został zakwalifikowany do Etapu Ogólnopolskiego Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie (fortepian).
W 2009 roku otrzymał II nagrodę w III Chrzanowskich Spotkaniach Młodych Instrumentalistów im. Janiny Garści (fortepian)
W 2009 otrzymał I nagrodę w I Edycji Konkursu Młodych Kompozytorów Mijusic im. Janiny Garści 2009.
W lutym 2016 roku był laureatem 2 miejsca w Regionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej we Wrocławiu (organy).
W marcu 2017 roku otrzymał tytuł finalisty w I Międzyuczelnianym Konkursie Improwizacji na instrumentach klawiszowych organizowanego przez Akademię Muzyczną w Katowicach (fortepian i organy).
W Listopadzie 2017 zdobył 2 miejsce w Konkursie Organistów Archidiecezji Katowickiej w Katowicach.
W Listopadzie 2018 roku zdobył 1 miejsce w VI Akademickim Konkursie Organowym im. Romualda Sroczyńskiego w Poznaniu.
W Marcu 2019 roku zdobył I nagrodę w II Międzynarodowym Konkursie Improwizacji na Instrumentach Klawiszowych w Katowicach (fortepian i organy)
We Wrześniu 2021 roku został laureatem I Międzynarodowego Konkursu „Muzyczne Orły” w Łodzi w kategorii „Zespół Kameralny”.
W 2021 roku przyznano mu nagrodę Samorządu Miasta Tychy „Quod discis, tibi discis” dla wybitnych studentów.
Uczestniczył także w licznych kursach interpretacji muzyki organowej, fortepianowej, jazzowej oraz improwizacji prowadzonych m. in. przez Daniela Rotha (Francja), Dimitrii Baszkirowa (Rosja), Thierry’ego Escaicha (Francja), Lorenzo Ghielmi (Włochy), Zuzannę Ferjencikovą (Słowacja), Franza Danksagmullera (Niemcy), Thomasa Lacote (Francja), Martina Schmedinga (Niemcy), Davida Titteringtona (Anglia), Pietera van Dijka (Holandia), Nigela Allcoata (Anglia), Gerharda Gnanna (Niemcy), Adama Makowicza, Józefa Serafina, Jarosława Wróblewskiego, Krzysztofa Urbaniaka.