Wykonawcy » Dariusz Bąkowski-Kois

Dariusz Bąkowski-Kois
Dariusz Bąkowski-Kois

Urodził się w 1973 r. Ukończył krakowską PSM II st. w klasach organów i klawesynu, a następnie Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie organów prof. Józefa Serafina (2000, dyplom z wyróżnieniem). Od 1999 jest pracownikiem Katedry Organów Akademii Muzycznej w Krakowie. W 1997 ukończył studia historyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, a w 2002 doktoryzował się na Wydziale Historycznym UJ.
Jest laureatem kilku konkursów krajowych i międzynarodowych, m.in. V Międzynarodowego Konkursu Organowego im. F . Schuberta w Cremolino (Włochy 2001, III nagroda i brązowy medal). Prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju i za granicą: występował we Francji, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Włoszech, a także w Brazylii.
Uczestniczył w kilkudziesięciu mistrzowskich kursach interpretacji muzyki organowej, klawesynowej, gry na klawikordzie, pianoforte oraz realizacji basso continuo. Studia podyplomowe odbył w Akademii Muzycznej im. F . Chopina w Warszawie (Magdalena Czajka). Kontynuował je w latach 2003-2004 w Privatuniversitat Wien w klasie organów Thomasa Schmögnera.